Atrakcje w Krynicy Morskiej

Krynica Morska oprócz tego, że słynie z pięknych plaż, posiada także wiele innych atrakcji turystycznych.Oto niektóre z nich:

Nadmorska promenada Dla spragnionych słońca i spacerów czeka nadmorska promenada ciągnąca się wzdłuż wybrzeża. Promenada Nadmorska to pięknie położony trakt - chodnik ze ścieżką rowerową o łącznej szerokości 6 m. Wzdłuż promenady postawiono ławki do odpoczynku i podziwiania  plaży oraz zamontowano lampy oświetlające całą Promenadę.

Trasa rowerowa w Krynicy MorskiejTa niewątpliwie jedna z najpiękniejszych i najatrakcyjniejszych tras rowerowych jest dużą atrakcją dla turystów wypoczywających w Krynicy Morskiej oraz na Mierzei Wiślanej. Trasa biegnie wzdłuż wybrzeża morskiego do Granicy Polski w Piaskach, a z drugiej strony do Mikoszewa. Szlaki rowerowe w Krynicy Morskiej mierzą nawet po 3 metry szerokości i biegną wzdłuż urzekających krajobrazów morskich gwarantując wielbicielom wycieczek rowerowych niezapomniane przeżycia.

Kolejka Turystyczna KRYNICA MORSKA i MIERZEJA EXPRESSCiuchcie przewożą turystów na dwóch trasach. Trasa Brązowa przebiega od ul. Świerczewskiego w okolice Hotelu Continental (ul. Przyjaźni). Trasa Niebieska, biegnie od ul. Świerczewskiego do portu rybackiego nad morzem.

Molo w Krynicy MorskiejMolo znajduje się w centrum miejscowości od strony Zalewu Wiślanego. To miejsce skąd wypływają statki pasażerskie do Fromborka, Elbląga oraz na rejsy wycieczkowe po Zalewie Wiślanym.

Latarnia MorskaObecną latarnię w Krynicy zbudowano w 1951 roku z betonowych bloków. Zlokalizowana jest ona przy zbiegu ulic Sienkiewicza i Żołnierzy. Latarnię można odwiedzać od maja do września, Z jej szczytu rozpościera się wspaniały widok, przy dobrych warunkach można dostrzec nawet światła odległego Helu. Wieża latarni ma wysokość prawie 30-tu metrów, a światło z niej jest widzialne na prawie 20 mil morskich.